Przejdź do treści
Strona główna » Specjaliści » Tłumacz języka migowego

Tłumacz języka migowego

Tłumacz języka migowego to specjalista zajmujący się przekładaniem mowy ustnej na język migowy oraz odwrotnie, umożliwiając osobom niesłyszącym lub niedosłyszącym pełny dostęp do informacji oraz komunikację z osobami słyszącymi.

Jego głównym celem jest zapewnienie skutecznej komunikacji między osobami niesłyszącymi a społeczeństwem, instytucjami i różnymi organizacjami. Tłumacze języka migowego często pracują na spotkaniach, konferencjach, w szkołach, placówkach medycznych, instytucjach publicznych i innych miejscach, gdzie konieczna jest komunikacja między osobami niesłyszącymi a słyszącymi.

W Ośrodku Wsparcia i Testów w Krakowie możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji z tłumaczem języka migowego. Skontaktuj się z nami.

Praca tłumacza języka migowego

Tłumacze muszą być biegli zarówno w języku migowym, jak i mowie ustnej, aby precyzyjnie przekładać komunikaty. Ich praca wymaga nie tylko umiejętności lingwistycznych, ale też empatii i zrozumienia potrzeb osób niesłyszących.

Od edukacji po opiekę zdrowotną, tłumacze języka migowego są niezbędni wszędzie tam, gdzie komunikacja między osobami niesłyszącymi a słyszącymi jest kluczowa.

Praca tłumacza języka migowego jest pełna wyzwań, w tym potrzeby szybkiego reagowania i adaptacji. Jednak możliwość pomocy innym i przyczynianie się do większej inkluzji jest niezmiernie satysfakcjonująca.