Przejdź do treści
Strona główna » Specjaliści » Dietetyk

Dietetyk

W erze, gdy zdrowe odżywianie i dobre samopoczucie stanowią fundament naszego codziennego funkcjonowania, profesjonalne konsultacje dietetyczne zyskują na znaczeniu. Dietetyk oferuje nie tylko indywidualnie dopasowane plany żywieniowe, ale także cenne porady żywieniowe, które pomagają osiągnąć i utrzymać optymalny stan zdrowia oraz pożądaną masę ciała.

W OWiT Kraków konsultacji dietetycznych udziela Dominika Klimek – dietetyk kliniczny. Ma co dzień pracuję w poradni dietetycznej BeCompleat w Krakowie. Ukończyła studia w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Ciągle poszerza swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w kursach, szkoleniach oraz konferencjach branżowych, dzięki czemu jest na bieżąco z najnowszymi wytycznymi i zaleceniami. 

W dietetyce szczególnie interesuje się zagadnieniami związanymi z zaburzeniami metabolicznymi takimi jak insulinooporność, cukrzyca, niedożywienie, otyłość czy nadciśnienie tętnicze. 

W pracy z pacjentami skupia się na indywidualnym podejściu oraz dopasowaniu diety do stylu życia oraz osobistych preferencji. 

Prywatnie jest miłośniczką jazdy na rolkach oraz podróży. Jej serce skradły słoneczne Włochy i urocza Francję. Lubi ich kulturę oraz kuchnię.

Pomoc w specyficznych potrzebach żywieniowych

Dietetyk jest nieocenionym wsparciem dla osób z konkretnymi potrzebami żywieniowymi, takimi jak alergie pokarmowe, nietolerancje, choroby przewlekłe (np. cukrzyca, choroby serca) czy specjalne wymagania (np. dieta wegetariańska, wegańska). Dostosowanie diety do indywidualnych warunków zdrowotnych może znacząco poprawić jakość życia i samopoczucie.

Zdrowa redukcja wagi

W przypadku osób dążących do redukcji wagi, dietetyk zapewnia bezpieczne i skuteczne metody odchudzania, oparte na zdrowym odżywianiu i regularnej aktywności fizycznej. Zamiast niezdrowych diet cud, konsultacje dietetyczne oferują zrównoważone rozwiązania, które sprzyjają długotrwałemu utrzymaniu optymalnej masy ciała.

Edukacja żywieniowa i wsparcie

Konsultacje z dietetykiem to nie tylko planowanie posiłków, ale także cenna edukacja żywieniowa, która umożliwia świadome podejmowanie decyzji dotyczących własnego zdrowia. Dietetyk oferuje wsparcie, motywację i profesjonalne doradztwo na każdym etapie drogi do zdrowszego życia.