Przejdź do treści
Strona główna » Specjaliści » Psycholog

Psycholog

dr Urszula Horwath – doktor nauk o zdrowiu, psycholog, specjalista psychologii klinicznej, psychoterapeuta. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP.

Doświadczenie psychologiczne

Studia psychologiczne ukończyła na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Tytuł doktorski uzyskała na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UJ w Krakowie. Odbyła 4-letnią specjalizację w dziedzinie psychologii klinicznej zakończoną egzaminem w Centrum Egzaminów Medycznych i otrzymała tytuł specjalisty psychologa klinicznego.

Kształcenie psychoterapeutyczne zdobyła w Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego Collegium Medicum UJ w Krakowie.  Pracuje zgodnie z zasadami Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa oraz Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty.

Wsparcie psychologiczne osób z niepełnosprawnością

W swojej codziennej praktyce klinicznej zajmuje się diagnozą psychologiczną oraz psychoterapią indywidualną osób, które przeżyły sytuacje kryzysowe, doświadczają trudności w życiu osobistym, cierpią na zaburzenia psychiczne, zmagają się z chorobą przewlekłą lub nowotworową, adaptują się do niepełnosprawności nabytej w wyniku choroby, czy urazu.

Posiada długoletnie doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi, seniorami oraz osobami po amputacji kończyny w przebiegu adaptacji do nowej sytuacji życiowej.

Osoby, które zmagają się z trudnościami psychicznymi, potrzebują wsparcia w doborze odpowiedniej ścieżki leczenia. Konsultacja z psychologiem to pierwszy krok na tej drodze.